ارتباط سن شروع قاعدگی مادر با جنسیت فرزند,ارتباط سن شروع قاعدگی,جنسیت فرزند,جنسیت جنین,قاعدگی مادر,اولین عادت ماهانه,نطفه‌های پسر در بدن زن,جنین‌های دختر,اولین قاعدگی,بهداشت بانوان,ایران مطلب

ارتباط سن شروع قاعدگی,جنسیت فرزند,جنسیت جنین,قاعدگی مادر,اولین عادت ماهانه,نطفه‌های پسر در بدن زن,جنین‌های دختر,اولین قاعدگی,بهداشت بانوان

ارتباط سن شروع قاعدگی مادر با جنسیت فرزند

ایران مطلب : جنسیت جنین، اغلب موضوع جذابی برای والدین و اطرافیان آن‌ها است. اما آیا قبل از شکل‌گیری جنین می‌توان حدس زد که زنی دختر به دنیا خواهد آورد یا پسر؟ بر اساس مطالعات جدید، ‌به نظر می‌رسد که این حدس چندان هم غیرممکن نیست.


میسائو فوکودا و همکارانش در موسسه بهداشت ام.اند.کی در هیوگوی ژاپن، ارتباطی بین جنسیت جنین و سنی که مادر برای اولین بار قاعدگی را تجربه کرده، پیدا کرده‌اند.

فوکودا و همکارانش در مطالعه خود از 10 هزار زن، سنی که در آن برای اولین بار عادت ماهانه را تجربه کردند و جنسیت فرزندشان را پرسیدند. نتایج مطالعه نشان می‌داد که فرزند 46 درصد از زنانی که در سن 10 سالگی برای اولین بار قاعدگی را تجربه کرده بوند،‌ پسر است. این رقم وقتی سن اولین تجربه عادت ماهانه در زن به 12 سال می‌رسید،‌ به 50 درصد پسر و وقتی سن اولین قاعدگی مادر به 14 می‌رسید به 53 درصد افزایش می‌یافت.

برای مقایسه بهتر نتایج مطالعه را در جدول می‌بینیم:

ارتباط سن شروع قاعدگی,جنسیت فرزند,جنسیت جنین,قاعدگی مادر,اولین عادت ماهانه,نطفه‌های پسر در بدن زن,جنین‌های دختر,اولین قاعدگی,بهداشت بانوان

به گفته فوکودا، ‌مطالعات قبلی نشان داده‌اند که میزان هورمون زنانه اوسترادیول در زنانی که قبل از سن 12 سالگی برای اولین بار عادت ماهانه را تجربه می‌کنند،‌ بالاتر است. شاید همین امر باعث از بین رفتن خود به خودی نطفه‌های پسر در بدن این زنان شود.

به اعتقاد والری گرانت از دانشگاه اوکلند نیوزلند،‌ نتایج به دست آمده از این مطالعه قابل باور و پذیرفتنی است، زیرا ما می‌دانیم که جنین‌های پسر نسبت به عدم تعادل در هورمون���ها آسیب‌پذیرتر از جنین‌های دختر هستند. این محققین چنین نتیجه می‌گیرند که زنانی که در سن کم‌تر از 12 سالگی برای اولین بار قاعدگی داشتند، با احتمال بالاتری صاحب فرزند دختر می‌شوند.

منبع : niksalehi.com
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه