استخرهای متفاوت وجذاب

ساخت استخرهای شیشه‌ای یك گرایش بسیار مدرن و معاصر در معماری است كه برای هر چه زیباتر و جذاب‌تر كردن فضای بیرونی خانه به وجود آمده است. از چنین استخرهایی در هتل‌های بسیار زیادی مانند هتل رافلز آسكات (Ascott Raffles) در كشور سنگاپور و هتل هایلدی این (Holiday Inn) در شهر شانگ های چین استفاده شده است. این استخرهای مرتفع به این دلیل طراحی و ساخته می‌شوند تا علاوه بر ایجاد یك جاذبه بصری در فضای بیرونی یك خانه یا یك هتل، تجربه‌ای خاص و فراموش‌نشدنی از شنا كردن را برای مردم به وجود بیاورند. 
 


 
بعد از ساخت استخرهای شیشه‌ای در هتل‌ها، این نوع استخرها راه خود را در خانه‌های مسكونی مانند خانه شاو (Shaw House) در شهر ونكوور كانادا كه توسط شركت معماری پاتكائو (Patkau) ساخته شده است پیدا كردند و تبدیل به یكی از عناصر جدایی‌ناپذیر خانه‌های مسكونی لوكس شدند.
 

 
استخر‌های شیشه‌ای مرتفع دارای كف‌هایی شیشه‌ای هستند كه این ویژگی باعث می‌شود تا نور در فضای داخل آب بدرخشد و از این طریق فضای بیرونی و گذرگاه كنار استخر روشن شود. بازی با نور و آب هم‌چنین یك تاثیر بصری فوق‌العاده زیبا در فضا ایجاد می‌كند.
 

 
وجود یك قسمت شیشه‌ای یا استفاده كامل از شیشه در ساخت استخر ایده‌ بسیار خوبی برای ساخت استخرهایی است كه اگر از مواد و مصالح غیرشفاف ساخته شوند مانعی در برابر مناظر پیرامونی خود ایجاد می‌كنند. 
 

 
این استخرهای شیشه‌ای مجذوب کننده نه تنها مانعی برای منظره پیرامون خود نیستند، بلكه زیبایی آن را دوچندان می‌كنند.
 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه