تاریخ انتشار : یکشنبه, 02 اسفند 1394 14:32. فضاپیمای سیگنوس با انبوهی از زباله‌های فضایی، ایستگاه فضایی بین‌المللی را ترک کرد و در مسیر وارد شدن به جو زمین قرار گرفت. به گزارش ایسنا، مأموریت 4Orbital Sciences/ATK Cygnus CRS- امروز(30 بهمن ماه) به پایان رسید. اسکات کلی و تیم کوپرا فضانوردان ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) از بازوهای رباتیک کانادارم2 برای جداسازی این فضاپیما از پورت اتصال آن استفاده کردند. این کشتی باری بدون سرنشین پر از زباله، ایستگاه را روز شنبه ترک کرده و در مسیر ب ...

ایستگاه فضایی پاکسازی شد

تاریخ انتشار : یکشنبه, 02 اسفند 1394 14:32


اخبار علمی,خبر های علمی,ایستگاه فضایی

فضاپیمای سیگنوس با انبوهی از زباله‌های فضایی، ایستگاه فضایی بین‌المللی را ترک کرد و در مسیر وارد شدن به جو زمین قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، مأموریت 4Orbital Sciences/ATK Cygnus CRS- امروز(30 بهمن ماه) به پایان رسید. اسکات کلی و تیم کوپرا فضانوردان ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) از بازوهای رباتیک کانادارم2 برای جداسازی این فضاپیما از پورت اتصال آن استفاده کردند. این کشتی باری بدون سرنشین پر از زباله، ایستگاه را روز شنبه ترک کرده و در مسیر بازگشت به زمین قرار گرفت.

فضاپیمای باری سیگنوس متعلق به شرکت اوربیتال ساینسز پس از وقفه‌ای یکساله، روز یکشنبه 15 آذر 94 به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شد.این فضاپیما حاوی آب و غذا و تجهیزات مورد نیاز فضانوردان بود.

این فضاپیما در ساعت 21:44 به وقت گرینویچ از سکوی پرتاب کیپ کارناوال در فلوریدا بر روی یک موشک اطلس پنج پس از سه روز تاخیر ناشی از بد بودن آب و هوا به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی به پرواز درآمد.

این فضاپیما حاوی 3300 کیلوگرم بار از جمله تجربیات علمی، غذا، یک جت‌پک برای پیاده‌روی فضایی و حتی یک ماهواره ساخته شده توسط دانش‌آموزان دوره راهنمایی توسط فضاپیمای سیگنوس ‌ به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل شد.

این فضاپیما که پیشتر در ایستگاه فضایی بین‌المللی پهلو گرفته بود، هم اکنون در مسیر وارد شدن به جو زمین قرار گرفته است.

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه