تجهیز نسل جدید "هولولنز" به هوش مصنوعی. تاریخ انتشار : سه شنبه, 03 مرداد 1396 18:03. مایکروسافت گزارش داده است که نسل دوم هدست واقعیت افزوده این شرکت موسوم به "هولولنز"(HoloLens)شامل یک کمک پردازنده هوش مصنوعی اختصاصی است. به گزارش ایسنا و به نقل از mspoweruser، هولولنز هدست واقعیت افزوده مایکروسافت است که توسط آن می‌توان اجسام مجازی را وارد دنیای واقعی کرد. این شرکت اعلام کرده است که نسخه بعدی این هدست، به یک کمک پردازنده هوش مصنوعی مجهز شده که قابلیت تشخیص اجسام در دنیای واقعی را دارد. این ...

تجهیز نسل جدید "هولولنز" به هوش مصنوعی

تاریخ انتشار : سه شنبه, 03 مرداد 1396 18:03


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,هوش مصنوعی

مایکروسافت گزارش داده است که نسل دوم هدست واقعیت افزوده این شرکت موسوم به "هولولنز"(HoloLens)شامل یک کمک پردازنده هوش مصنوعی اختصاصی است.

 به گزارش ایسنا و به نقل از mspoweruser، هولولنز هدست واقعیت افزوده مایکروسافت است که توسط آن می‌توان اجسام مجازی را وارد دنیای واقعی کرد.

 

این شرکت اعلام کرده است که نسخه بعدی این هدست، به یک کمک پردازنده هوش مصنوعی مجهز شده که قابلیت تشخیص اجسام در دنیای واقعی را دارد.

 

این هولولنز می‌تواند به جای فرستادن اطلاعات به دست آمده به یک فضای ابری و اتلاف وقت، هر آنچه که کاربر می‌بیند و می‌شنود را تجزیه و تحلیل کند.

 

به این توانایی در تشخیص اجسام، دید کامپیوتری گفته شده که شبکه‌های عمیق عصبی(DNNs) در آن اجرا می‌شود.

 

اما کار با این سیستم‌های هوشمند می‌تواند با مشکلاتی همراه باشد، زیرا در ابتدای کار باید مقادیر زیادی از اطلاعات را به آنها وارد کرد و آنها می‌بایست به صورت همزمان چندین عملیات را انجام دهند.

 

تراشه جدید هوش مصنوعی از طیف گسترده‌ای از کارها پشتیبانی کرده و تیم سازنده هولولنز می‌توانند آن‌ها را بنا بر نیازهای خود سفارشی کنند.

 

این کمک پردازنده توانایی آن را دارد که به طور مداوم کار کند.

 

هولولنز مایکروسافت همچنین از اجزای تخصصی مانند واحد پردازش هولوگرافیک(HPU) ساخته شده است که داده‌های زیادی را در هر ثانیه پردازش می‌کند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه