تاریخ انتشار : سه شنبه, 11 اسفند 1394 14:25. اسکات کلی،‌فضانورد ناسا که یک سال در ایستگاه فضایی بین‌المللی گذرانده فرماندهی ایستگاه را به تیم کوپرا سپرده و به همراه دو فضانورد دیگر برای بازگشت به زمین آماده شده است. اسکات کلی ۳۴۰ روز را به صورت متوالی در فضا گذراند و رکورد آمریکا را در اقامت طولانی مدت فضایی شکست. کلی به همراه «میخائیل کورنینکو» که تقریبا در حدود یکسال با یکدیگر در ایستگاه فضایی بین المللی بودند، امشب با رسیدن به زمین ماموریت فضایی خود را رسما پایان می دهند. یکی دیگر از سا ...

تصویر خداحافظی سه فضانورد با ایستگاه فضایی / بازگشت هیجان‌انگیز فضانوردها امشب چطور صورت می‌گیرد؟

تاریخ انتشار : سه شنبه, 11 اسفند 1394 14:25


اخبارعلمی,خبرهای علمی,فضا

اسکات کلی،‌فضانورد ناسا که یک سال در ایستگاه فضایی بین‌المللی گذرانده فرماندهی ایستگاه را به تیم کوپرا سپرده و به همراه دو فضانورد دیگر برای بازگشت به زمین آماده شده است.

اسکات کلی ۳۴۰ روز را به صورت متوالی در فضا گذراند و رکورد آمریکا را در اقامت طولانی مدت فضایی شکست. کلی به همراه «میخائیل کورنینکو» که تقریبا در حدود یکسال با یکدیگر در ایستگاه فضایی بین المللی بودند، امشب با رسیدن به زمین ماموریت فضایی خود را رسما پایان می دهند.  يكي ديگر از ساكنان ايستگاه،‌ سرگئي ولكف نيز آنها را همراهي مي‌كند.  بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، ساعت ۱۰:۱۵ دقیقه امشب به وقت محلی آمریکا فضا پیما آنها مدار زمین را ترک می کند و وارد جو زمین می شود و در ساعت ۱۱:۲۷ شب بر زمین فرود می آید.

كپسول سایوز که سه فضانورد در آن قرار می‌گیردند 3.5 ساعت پس از جدا شدن از ايستگاه با سپري كردن سفري دلهره‌آور كه بيشتر به سقوط شباهت دارد،‌ به زمين بازخواهد‌گشت و در مسير بازگشت مراحلي مانند عبور از اتمسفر زمين با سرعت 230 متر بر ثانيه را نيز پشت سر خواهدگذاشت. پس از عبور از اتمسفر چترهاي كپسول باز شده و در شب سه‌شنبه اول مارس منطقه‌اي در قزاقستان فرود خواهد‌آمد.

ناسا امیدوار است که زمان طولانی اقامت «اسکات کلی» در فضا نشان دهد که اعزام فضانوردان به مریخ برای ماموریت های فضایی که ممکن است ۲ تا ۳ سال به طول بیانجامد، چه تاثیراتی بر روی بینایی، سیستم ایمنی، باکتری های معده، ضعف استخوان و ماهیچه، بهداشت روانی و سایر موارد بگذارد.

 

اخبارعلمی,خبرهای علمی,فضا

 آزمایش کپسول سایوز برای آمادگی بازگشت به زمین

 

اگرچه بیش از این فضانوردهایی بوده اند که یکسال کامل را در فضا گذرانده اند اما مورد «اسکات کلی» متفاوت است به دلیل اینکه او یک بردار دو قلو یکسان دارد که بر روی زمین است و با انجام آزمایشات دقیق بر روی این دو شخص، دانشمندان می توانند تاثیرات محیط فضایی را به خوبی بر روی بدن انسان رصد کنند.

 

اخبار علمی - خبرآنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه