تاریخ انتشار : دوشنبه, 30 آذر 1394 11:42. تلسکوپ هابل ناسا توانست نخستین انفجار پیش‌بینی شده ابرنواختر را ثبت کند. ابرنواختر Refsdal در خوشه کهکشانی MACS J1149. 5+2223 مشاهده شده است. به گفته ستاره‌شناسان، ابرنواختر هر یک ثانیه در هر جایی از جهان اتفاق می‌افتد اما هنوز درک درستی از دلیل منفجر شدن ستارگان در دست نیست. Refsdal نمونه‌ای از یک انفجار ستاره‌ای است که در زمان رویداد به ثبت رسیده است. در روز 11 دسامبر (20 آذر) ستاره‌شناسان نه تنها ابرنواختری را در زمان فعالیت به تصویر کشیدند بلکه ...

ثبت تصویر نخستین انفجار ابرنواختر

تاریخ انتشار : دوشنبه, 30 آذر 1394 11:42


اخبار,اخبار علمی,ابر نواختر

تلسکوپ هابل ناسا توانست نخستین انفجار پیش‌بینی شده ابرنواختر را ثبت کند.

ابرنواختر Refsdal در خوشه کهکشانی MACS J1149.5+2223 مشاهده شده است.
به گفته ستاره‌شناسان، ابرنواختر هر یک ثانیه در هر جایی از جهان اتفاق می‌افتد اما هنوز درک درستی از دلیل منفجر شدن ستارگان در دست نیست. Refsdal نمونه‌ای از یک انفجار ستاره‌ای است که در زمان رویداد به ثبت رسیده است.


در روز 11 دسامبر (20 آذر) ستاره‌شناسان نه تنها ابرنواختری را در زمان فعالیت به تصویر کشیدند بلکه آن را در مکان و زمانی که پیش‌بینی کرده بودند، مشاهده کردند. از آنجایی که نور حدود پنج میلیارد سال طول می‌کشد تا از این خوشه کهکشانی به زمین برسد، ابرنواختر کمی پیشتر در حدود 10 میلیارد سال پیش منفجر شده است.

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه