ثبت عبور ابرهای متان از روی بزرگترین قمر زحل. تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 آبان 1395 13:44. سازمان ناسا به تازگی به تصویر جدید را منتشر کرده که عبور ابرهای درخشان متان را از روی بزرگترین قمر سیاره زحل یعنی تیتان نمایش می‌دهد. به گزارش ایسنا به نقل از زی‌نیوز، این رصدها روز 29 و 30 اکتبر توسط فضاپیمای کاسینی ناسا ثبت شده‌اند که به تماشای گذر این ابرها از مناطق شمالی تیتان پرداخته بود. این تصاویر توسط دوربین زاویه باریک کاسینی ثبت شده‌اند که از فیلترهای مادون قرمز برای مرئی کردن سطح و ابرهای متا ...

ثبت عبور ابرهای متان از روی بزرگترین قمر زحل

تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 آبان 1395 13:44


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,ابرهای متان

سازمان ناسا به تازگی به تصویر جدید را منتشر کرده که عبور ابرهای درخشان متان را از روی بزرگترین قمر سیاره زحل یعنی تیتان نمایش می‌دهد.

 به گزارش ایسنا به نقل از زی‌نیوز، این رصدها روز 29 و 30 اکتبر توسط فضاپیمای کاسینی ناسا ثبت شده‌اند که به تماشای گذر این ابرها از مناطق شمالی تیتان پرداخته بود.

 

این تصاویر توسط دوربین زاویه باریک کاسینی ثبت شده‌اند که از فیلترهای مادون قرمز برای مرئی کردن سطح و ابرهای متان در تروپوسفر استفاده کرده است.

 

به گفته ناسا، تصاویر این چنینی می‌تواند به دانشمندان در مشاهده دینامیک ابرها در زمان ایجاد و حرکت بر روی سطح سیارات کمک کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه