خشک کردن لباس در داخل خانه خطرات جدی برای سلامتی دارد

خشک کردن لباس در داخل خانه خطرات جدی برای سلامتی دارد


اخبار , اخبار علمی , عفونت های ریه

اخبار علمی - خشک کردن لباس در داخل خانه خطرات جدی برای سلامتی دارد

پزشکان هشدار می دهند که خشک کردن لباس در داخل خانه می تواند خطر جدی برای افراد مبتلا به آسم یا افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، داشته باشد.

لباس هایی که بر روی شوفاژ و یا حوله خشک کن خشک می شوند می توانند سطح رطوبت را در داخل خانه تا 30 درصد افزایش دهند که این شرایط مطلوبی برای پرورش قارچ ها فراهم می کند.

 

کارشناسان به ویژه نگران قارچ «فومیگاتوس آسپرژیلوس» هستند که می تواند موجب بروز عفونت های ریه شود.

 

پروفسور «دیوید دانینگ» و گروه وی در مرکز ملی قارچ در منچستر این هشدار را پس از درمان شمار در حال افزایشی از بیماران منتشر کردند که قارچ های فومیگاتوس آسپرژیلوس را استنشاق کرده بودند.

 

دکتر دانینگ می گوید: لباس هایی که در ماشین لباس شویی شسته می شوند تقریبا حاوی دو لیتر آب هستند که در اتاق منتشر می شود.
وی افزود: بیشتر افراد در برابر این قارچ ها که در شرایط مرطوب رشد می کنند یا ایمن هستند و یا سیستم سالمی برای مبارزه با آن دارند.

 

وی تاکید کرد: اما در افراد مبتلا به آسم این شرایط می تواند موجب بروز سرفه و خس خس سینه شد؛ همچنین در افرادی که سیستم ایمنی ضعیف و یا آسیب دیده دارند مانند بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند، بیماران مبتلا به ایدز و افراد مبتلا به بیماری خود ایمن، این قارچ ها می توانند موجب ابتلا به «آسپرژیلوزیس ریوی» شود.

 

آسپرژیلوزیس ریوی، بیماری است که می توانند ضرر جبران ناپذیر و در برخی موارد کشنده ای به ریه ها و سینوس ها بزند.

 

محققان به مردم توصیه می کنند که لباس های شسته شده را تا حد امکان یا در خارج از خانه و یا در خشک کن خشک کنند و در شرایطی که مجبور به خشک کردن در خانه هستند حتی الامکان لباس ها را در یک فضای خالی که به دور از اتاق خواب یا اتاق نشیمن است، خشک کنند.

اخبار علمی - ایرنا

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه