تاریخ انتشار : شنبه, 23 بهمن 1395 14:55. گروهی از محققان سیستمی برای خودروهای بدون راننده ساخته اند که براساس آن عابران می توانند با حرکت دست به خودرو علامت دهند تا توقف کند یا به حرکت خود ادامه دهد. به گزارش ی مهر به نقل از نیو ساینتیست، این سیستم از یک صفحه نمایش LED و چند حسگر برای ردیابی عابران پیاده در نزدیکی خود استفاده می کند. سیستم مذکور که Blink نام دارد، نقشی مهم در امنیت خودروهای بدون راننده در شهرهایی خواهد داشت که عابران متعددی از خیابان ها رد می شوند. محققان کالج رویال هنر و ا ...

خودروهای بدون راننده عابر پیاده را ردیابی می کنند

تاریخ انتشار : شنبه, 23 بهمن 1395 14:55


 اخبار علمی ,خبرهای علمی ,خودروهای بدون راننده

گروهی از محققان سیستمی برای خودروهای بدون راننده ساخته اند که براساس آن عابران می توانند با حرکت دست به خودرو علامت دهند تا توقف کند یا به حرکت خود ادامه دهد.

  به گزارش ی مهر به نقل از نیو ساینتیست، این سیستم از یک صفحه نمایش LED و چند حسگر برای ردیابی عابران پیاده در نزدیکی خود استفاده می کند. سیستم مذکور که Blink نام دارد، نقشی مهم در امنیت خودروهای بدون راننده در شهرهایی خواهد داشت که عابران متعددی از خیابان ها رد می شوند.

 

محققان کالج رویال هنر و امپریال کالج لندن سیستم «بلینک» را در انگلیس ساخته اند. در بلینک از صفحه نمایش LED در شیشه جلو و پشت خودروهای بدون راننده استفاده می شود. همچنین سیگنال های نوری به عابران نشان می دهد خودرو از حضور آنها مطلع است.

 

اگر حسگر یک خودرو عابری را در نزدیکی خود ردیابی کند، علامتی به شکل عابر روشن می شود و حرکت عابر را تقلید می کند و همزمان با صدای بوق هشدار می دهد. هنگامی که خودرو بدون راننده از حضور عابر آگاه شود، او می تواند با بلند کردن دست به آن عل��مت توقف دهد. در این حالت علامتی در صفحه نمایش LED سبز رنگ و اتومبیل متوقف می شود.

 

اما اگر عابر دست خود را با زاویه ۹۰ درجه کنار بدن نگه دارد، خودرو به حرکت ادامه می دهد و علامت موجود در صفحه نمایش LED به رنگ قرمز تبدیل می شود.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه