دانشمندان با دی ان ای رایانه را هک کردند. تاریخ انتشار : شنبه, 21 مرداد 1396 09:15. دانشمندان برای نخستین بار توانستند با قرار دادن بد افزار در دی ان ای، رایانه را هک کنند. به گزارش مهر به نقل از دیلی میل دانشمندان توانسته اند برای نخستین بار یک شاخه از دی ان ای را سنتز و سپس با کمک آن رایانه ای را هک کنند. به عبارت دیگر آنها بد افزار را در یک ژن کدگذاری کردند و سپس با کمک آن بر رایانه هایی مسلط شدند که کدهای دی ان ای را تحلیل می کرد. دانشمندان هشدار داده اند احتمالا مجرمان سایبری می توانند ...

دانشمندان با دی ان ای رایانه را هک کردند

تاریخ انتشار : شنبه, 21 مرداد 1396 09:15


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , دی ان ای

دانشمندان برای نخستین بار توانستند با قرار دادن بد افزار در دی ان ای، رایانه را هک کنند. 

به گزارش مهر به نقل از  دیلی میل دانشمندان توانسته اند برای نخستین بار یک شاخه از دی ان ای را سنتز و سپس با کمک آن  رایانه ای را هک کنند.  

 

به عبارت دیگر آنها بد افزار را در یک ژن کدگذاری کردند و سپس با کمک آن بر رایانه هایی مسلط شدند که کدهای دی ان ای را تحلیل می کرد.

 

دانشمندان هشدار داده اند احتمالا  مجرمان سایبری می توانند  با استفاده از نمونه های تقلبی خون یا آب دهان اطلاعات را از آزمایشگاه های جنایی پلیس بدزدند، رایانه های دانشگاه ها را هک کنند یا حتی فایل های ژنوم محققان را آلوده کنند.

 

 این بدافزار زیستی توسط کارشناسان دانشگاه واشنگتن در سیاتل ساخته شده اند. این گروه ادعا می کند این نخستین بدافزار مبتنی بر دی ان ای است.

 

محققان برای انجام عملیات هک رایانه، بدافزاری را در بخش کوچکی از دی ان ای رمزگذاری کردند. سپس در یک ماشین توالی دهنده دی ان ای آن را به یک کد دیجیتال تبدیل کردند. در مرحله بعد آنها توانستند به کمک بدافزار رایانه ای پردازش اطلاعات ژنتیک را کنترل کنند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه