راهکارهایی برای دوری از گرمازدگی و کلافه شدن

راهکارهایی برای دوری از گرمازدگی و کلافه شدن
گرمازدگی،کلافه شدن،گرمای تابستان

رازهای موفقیت،راهکارهایی برای دوری از گرمازدگی و کلافه شدن،بعضی از شهرهای ایران این روزها گرم ترین آب و هوای سال را تجربه می کنند و این برای خیلی از افراد طاقت فرساست. برای اینکه گرما باعث خانه نشین شدنمان نشود، و بتوانیم از این فرصت تابستانی برای ماجراجویی های جدید استفاده کنیم، بهتر است راهی برای دور زدن گرمای تابستان پیدا کنیم. ما کمی فکر کردیم و راهکارهایی که خودمان برای دوری از گرمازدگی و کلافه شدن از گرمای تابستان به کار می بریم را برایتان در این مطلب جمع کردیم.

همیشه حداقل یک بطری یخ زده در فریزر داشته باشید. هر بار که لازم شد بیرون از خانه بروید، کافی است یک بطری یخی را داخل کیفتان بگذارید. هر چقدر هم که هوای بیرون گرم باشد، در دست داشتن آب خنک و صفر درجه حالتان را خوب می کند.

 در خانه شربت های تابستانی خنک درست کنید. گاهی اوقات به دلیل گرمای بیش از اندازه ی تابستان، از طعم تکراری آب خسته می شویم. در یک پارچ بزرگ یک شربت خوشمزه تابستانی درست کنید و با اضافه کردن چند تکه یخ به آن عطشتان را برطرف کنید.

 کولر ماشین را بزنید. می دانیم کهروشن کردن کولر مصرف بنزین را بیشتر می کند و علاوه بر آلودگی هوا، ممکن است از لحاظ اقتصادی برایتان سنگین باشد. پس بیایید یک کاری انجام دهیم. به فاصله های ۱۵ دقیقه ای، کولر را به مدت ۵ دقیقه روشن و سپس خاموش کنید. این برای زمانهایی است که حسابی عرق کرده اید و گرمای طاقت فرسا کلافه تان کرده است. یادتان نرود که تکنولوژی باید برای بهتر کردن زندگیهایمان به کار بیاید.

 لباسهای نخی و روشن بپوشید. آنچه در این روزها برای پوشیدن انتخاب می کنید، در حالتان بسیار تاثیر گذار است. پس رنگ مشکی را در تابستان به کل کنار بگذارید و تا حد امکان لباسهای گشاد و نخی بپوشید.

 آب بازی کنید. هنوز هم بازی های ساده بچگانه ای هستند که حالمان را مثل همان قدیمها خوب می کنند. منظورمان این نیست که در این بحران بی آبی آب را هدر بدهیم. اما وقتی کنار رودخانه هستید، کنار دریا هستید، یا یک حوض کوچک کنارتان هست، به یاد قدیمها آب تنی کنید. تفنگ های آب پاش هم گزینه های بدی نیستند. :)

 استخر رو باز بروید. هیچ جایی بهتر از یک استخر نمی تواند شما را عاشق آفتاب وگرمای تابستانی کند. هوای گرم، در کنار آب سرد یک استخر و دوش آفتابی که برای ساعت ها آرامش را به وجودتان باز می گرداند تجربه ای است که باعث می شود آرزو کنیم تابستان هیچوقت تمام نشود. اگر این تابستان هنوز به استخر روبازی نرفته اید، هنوز فرصت هست. خودتان تعجب خواهید کرد که این کار چقدر حال آدم را خوب می کند.

در هر شرایط و آب و هوای خاصی می توان راه های برای لذت بردن از زمانی که داریم و داشتن سرگرمی های شاد پیدا کرد. دوست داریم شما هم به این ایده ها اضافه کنید تا ببینیم چگونه گرمای هوا را دور می زنید و تابستان خود را هیجان انگیز می کنید. نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع :gerdali.com
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه