تاریخ انتشار : شنبه, 01 اسفند 1394 14:06. پژوهش محققان مرکز پزشکی اعصاب" Wake Fores" آمریکا نشان می‌دهد که بازگشت به سلامتی زنان در صورت سکته مغزی در مقایسه با مردان سخت‌تر است. به گزارش ایسنا منطقه اصفهان نتایج این پژوهش نشان می‌دهد مردان و سفیدپوست‌های بازمانده از سکته مغزی شانس بیشتری برای به دست آوردن عملکردهای فیزیکی‌شان در مقایسه با زنان آسیب‌دیده دارند. طی این پژوهش 129 بیمار در مورد تحرک، قدرت بازو و توانایی‌شان در انجام وظیفه‌های روزانه‌شان پس از سه ماه از بروز سکته مغزی یا حمله ایس ...

زنان آسیب‌دیده از سکته مغزی، دیرتر بهبود پیدا می‌کنند

تاریخ انتشار : شنبه, 01 اسفند 1394 14:06


اخبار علمی,خبر های علمی,سکته مغزی

پژوهش محققان مرکز پزشکی اعصاب" Wake Fores" آمریکا نشان می‌دهد که بازگشت به سلامتی زنان در صورت سکته مغزی در مقایسه با مردان سخت‌تر است.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان نتایج این پژوهش نشان می‌دهد مردان و سفیدپوست‌های بازمانده از سکته مغزی شانس بیشتری برای به دست آوردن عملکردهای فیزیکی‌شان در مقایسه با زنان آسیب‌دیده دارند.

طی این پژوهش 129 بیمار در مورد تحرک، قدرت بازو و توانایی‌شان در انجام وظیفه‌های روزانه‌شان پس از سه ماه از بروز سکته مغزی یا حمله ایسکمی گذرا مورد بررسی قرار گرفتند. بیماران نمراتی از 0 تا 100 را به خود اختصاص دادند.

میانگین کلی عددی بیش از "81" گزارش شد. گرچه در مردان این میانگین 85.7 درصد ولی در زنان 75.8 درصد اعلام شد که این نشان می‌دهد مردان در عملکردهای بدنی بهتر از زنان عمل کردند.

زمانی که صحبت از نژاد می‌شود، بیماران سفیدپوست میانگین 85.4 و در مورد غیر سفیدپوستان نیز 69.4 درصد گزارش شد.

افرادی که پیش از این نیز سابقه سکته مغزی و یا حمله ایسکمی گذرا را از خود نشان دادند، نمرات پایین‌تری در مقایسه با افرادی که اولین سکته خود را تجربه کردند، به دست آوردند.

بر اساس نتایج به دست آمده، نیاز برای بهبود و به دست آوردن عملکردهای بدنی در افراد بازمانده از سکته مغزی و به ویژه زنان و اقلیت‌های نژادی بیش‌ازپیش مورد توجه باید قرار بگیرد.

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه