تاریخ انتشار : چهارشنبه, 02 دی 1394 10:50. به تازگی یک ربات جارو برقی روانه بازار شده که از سیستم پیشرفته نقشه خوانی و مسیریابی برخوردار است و با دوربین گوشی تلفن همراه کنترل می‌شود. این جاروبرقی رباتیک موسوم به HOM-BOT Turbo به جای استفاده از اشعه لیزر یا دوربین‌های خود برای یافتن محل‌های کثیف از یک برنامه تلفن همراه برای دریافت دستورات بهره می‌گیرد. تنها کافیست کاربر دوربین گوشی را بر روی محلی که باید تمیز شود متمرکز کند و سپس ربات با دریافت اطلاعات مورد نیاز به طور خودکار به سمت همان محل ...

ساخت جارو برقی قابل کنترل با دوربین گوشی با قابلیت‌های امنیتی

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 02 دی 1394 10:50


اخبار ,اخبار علمی, ربات جارو برقی

به تازگی یک ربات جارو برقی روانه بازار شده که از سیستم پیشرفته نقشه خوانی و مسیریابی برخوردار است و با دوربین گوشی تلفن همراه کنترل می‌شود.

این جاروبرقی رباتیک موسوم به HOM-BOT Turbo به جای استفاده از اشعه لیزر یا دوربین‌های خود برای یافتن محل‌های کثیف از یک برنامه تلفن همراه برای دریافت دستورات بهره می‌گیرد.
تنها کافیست کاربر دوربین گوشی را بر روی محلی که باید تمیز شود متمرکز کند و سپس ربات با دریافت اطلاعات مورد نیاز به طور خودکار به سمت همان محل حرکت می‌کند.

 

جاروبرقی یاد شده دارای حسگرهای دوربین اختصاصی است که برای فهم این مساله که چه محلی قبلا تمیز شده مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین جلوی این جارو برقی را هم می توان به عنوان یک ابزار امنیتی به کار گرفت، زیرا تصاویر زنده ای از محیط را برای گوشی ارسال می کند. همچنین در صورت تحرک مشکوک جاروبرقی عکس هایی از محیط برای کاربر ارسال می کند.

 

هنوز قیمت نهایی این ربات جاروبرقی مشخص نشده، هر چند برخی نمونه های مشابه آن که در بازار موجودند حدود 500 دلار قیمت دارند. همچنین عمر باتری این ربات که مساله مهمی است نیز اعلام نشده است.

اخبار علمی - فارس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه