تاریخ انتشار : شنبه, 17 بهمن 1394 08:19. شرکت ایرباس موفق به ساخت اولین نمونه هواپیمای بدون موتور با سقف پروازی 27 کیلومتر از سطح زمین شد. به گزارش ایسنا منطقه خراسان، گلایدر جدید ایرباس با کد Perlan II در واقع اولین پرنده بدون نیروی مولد برای رسیدن به مرز فضا است. مهندسان شرکت ایرباس طراحی این هواپیما را بر اساس ایده جذب انرژی باد لایه استراتوسفر زمین تولید کرده‌اند. طبق محاسبات انجام شده این امواج قادرند گلایدر را تا ارتفاع بیش از 27 کیلومتری سطح زمین بالا ببرند. در اولین آزمایش هواپیمای ...

ساخت نخستین گلایدر برای رسیدن به مرز فضا

تاریخ انتشار : شنبه, 17 بهمن 1394 08:19


اخبار,اخبار علمی,گلایدر

شرکت ایرباس موفق به ساخت اولین نمونه هواپیمای بدون موتور با سقف پروازی 27 کیلومتر از سطح زمین شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان، گلایدر جدید ایرباس با کد Perlan II در واقع اولین پرنده بدون نیروی مولد برای رسیدن به مرز فضا است.

مهندسان شرکت ایرباس طراحی این هواپیما را بر اساس ایده جذب انرژی باد لایه استراتوسفر زمین تولید کرده‌اند. طبق محاسبات انجام شده این امواج قادرند گلایدر را تا ارتفاع بیش از 27 کیلومتری سطح زمین بالا ببرند.

در اولین آزمایش هواپیمای گلایدر شرکت ایرباس ثبت ارتفاع پروازی 1525 متر بدون موتور محقق شد.

با اینکه بسیاری از متخصصان صنایع هوایی رسیدن به ارتفاع 27 کیلومتری سطح زمین را بدون درنظر گرفتن پیشرانه جت غیرممکن می‌دانند، مهندسان شرکت ایرباس می‌خواهند تنها با استفاده از انرژی باد به چنین ارتفاعی دست یابند.

یکی از شگفتی‌های طرح جدید شرکت ایرباس توانایی رسیدن به سرعت 643 کیلومتر در ساعت در مرز فضا بدون مصرف انرژی است.

برای تامین اکسیژن خدمه در این هواپیما، شرکت ایرباس از ابزار آلات مورد استفاده در سفینه‌های فضایی استفاده خواهد کرد.

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه