تاریخ انتشار : دوشنبه, 10 اسفند 1394 14:12. فرمانده این روزهای ایستگاه فضایی بین المللی همچنان می خواهد در این آزمایشگاه فضایی باقی بماند. به گزارش مهر، اسکات کلی پس از ۱۱ ماه حضور در ایستگاه فضایی بین المللی اکنون در آستانه بازگشت به زمین قرار دارد. با این حال وی می گوید که همچنان توانایی باقی ماندن در این آزمایشگاه فضایی برای یک سال دیگر را هم دارد. تحقق خواسته وی بستگی به موافقت آژانس فضانوردی آمریکا دارد. قرار است در روزهای آینده که روز دقیق آن اول ماه مارس عنوان شده اسکات کلی و میخایی ...

فرمانده ایستگاه فضایی: می‌خواهم ۱۰۰روز دیگر در فضا بمانم

تاریخ انتشار : دوشنبه, 10 اسفند 1394 14:12


اخبارعلمی,خبرهای علمی,فضا

فرمانده این روزهای ایستگاه فضایی بین المللی همچنان می خواهد در این آزمایشگاه فضایی باقی بماند.

به گزارش مهر، اسکات کلی پس از ۱۱ ماه حضور در ایستگاه فضایی بین المللی اکنون در آستانه بازگشت به زمین قرار دارد. با این حال وی می گوید که همچنان توانایی باقی ماندن در این آزمایشگاه فضایی برای یک سال دیگر را هم دارد. تحقق خواسته وی بستگی به موافقت آژانس فضانوردی آمریکا دارد.

قرار است در روزهای آینده که روز دقیق آن اول ماه مارس عنوان شده اسکات کلی و میخاییل کورینکو ایستگاه فضایی بین المللی را ترک کرده و به زمین بازگردند. بدین ترتیب مأموریت ۳۴۰ روزه آنها که در نوع خود مدت زمان جالب توجهی بوده پایان می یابد.

این درحالی است که فضانوردان به طور معمول تنها ۵ تا ۶ ماه در این آزمایشگاه فضایی اقامت می کنند. ایستگاه فضایی بین المللی در فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین قرار داشته و محلی ویژه برای انجام خاص ترین آزمایشات علمی به شمار می آید.

اسکات کلی می گوید: حضور یکساله در چنین مأموریت چالشهای خاص خود را دارد که در این میان باید به جدا بودن از عزیزانمان بر روی زمین اشاره کرد.

با این حال وی گفته که از نظر فیزیکی و روحی و روانی همچنان آمادگی خوبی برای ادامه این مأموریت دارد.

کلی در نظر دارد تا رکورد والری پلی کوف فضانورد معروف روسیه را بشکند. او در حد فاصل سالهای ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۵ به مدت ۴۳۷ روز در ایستگاه فضایی میر شوروی سابق حضور داشت.

فضانورد آمریکایی ایستگاه فضایی بین المللی اعلام کرده که می تواند برای ۱۰۰ روز دیگر در این آزمایشگاه فضایی باقی بماند.

تقاضای وی درحالی مطرح شده که اصولا حضور طولانی مدت در فضا خطرات قابل توجهی برای سلامت روحی و جسمی فضانوردان به همراه خواهد داشت.

 

اخبار علمی - مهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه