تاریخ انتشار : یکشنبه, 16 اسفند 1394 16:52. در این طرح جدید، چراغ‌های فرابنفش در سرتاسر دستشویی نصب شده‌اند تا جاهای مختلف از جمله نشیمن‌گاه توالت، روشویی و سطح میز را به محض خروج فرد از توالت ضدعفونی نماید. هرچند مطالعات اخیر نشان داده است که بر خلاف تصور، آلوده ترین جای یک هواپیما میزهای تاشوی آن است و نه سرویس بهداشتی آن، شرکت بوئینگ سیستم جدیدی را طراحی کرده است که به صورت خودکار، بعد از استفاده میکروب‌زدایی می‌شود. این عمل با استفاده از نور مجازی فرابنفش صورت می‌گیرد که 99. 9 درصد از ج ...

فناوری بر علیه آلودگی توالت‌های هواپیماها

تاریخ انتشار : یکشنبه, 16 اسفند 1394 16:52


در این طرح جدید، چراغ‌های فرابنفش در سرتاسر دستشویی نصب شده‌اند تا جاهای مختلف از جمله نشیمن‌گاه توالت، روشویی و سطح میز را به محض خروج فرد از توالت ضدعفونی نماید.

هرچند مطالعات اخیر نشان داده است که بر خلاف تصور، آلوده ترین جای یک هواپیما میزهای تاشوی آن است و نه سرویس بهداشتی آن، شرکت بوئینگ سیستم جدیدی را طراحی کرده است که به صورت خودکار، بعد از استفاده میکروب‌زدایی می‌شود. این عمل با استفاده از نور مجازی فرابنفش صورت می‌گیرد که 99.9 درصد از جرم‌ها و میکروب‌ها را در 3 ثانیۀ نخست نابود می‌کند. در هر حال، به ویژه زمانی که شما مسافر یکی از آن پروازهای طولانی‌مدت هستید، دوست دارید فضایی که روی آن می‌نشینید تا حد امکان تر و تمیز باشد و با این فناوری، این اطمینان به شما داده خواهد شد.

 

اخبارجدید,خبرهای جدید,اخبار جدید

 

در این طرح جدید، چراغ‌های فرابنفش در سرتاسر دستشویی نصب شده‌اند تا جاهای مختلف از جمله نشیمن‌گاه توالت، روشویی و سطح میز را به محض خروج فرد از توالت ضدعفونی نماید. این فناوری، حتی بوهای نامطبوع را نیز از بین می‌برد. مسؤولین بوئینگ همچنین توضیح داده‌اند که این نورها از جنس نورهای فرابنفشی که برای تخت‌های برنزه کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای سلامتی مضر است، نیستند. در حقیقت این نورها تنها زمانی فعال می‌شوند که دستشویی خالی شده باشد.

بنا بر اعلام بوئینگ، این راه حل مفیدی برای بهداشتی کردن دستشویی هایی است که در طول یک پرواز بلند مدت به دفعات توسط افراد گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکتۀ مثبت دیگر این فناوری این است که استفاده از آن، هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی را پایین‌تر می‌آورد؛ چرا که تمیز نگه داشتن جایی مانند توالت مطابق با استانداردهای قابل قبول کار دشوار و پرهزینه‌ای است و به نیروی انسانی زیادی نیاز دارد. تازه حتی در آن صورت هم کنترل بوهای نامطبوع آن دشوار است و مشکل زنگ‌زدگی جاهای مجاور آن وجود خواهد داشت.

همچنین، این شرکت در ادامه اعلام کرده است که در حال انجام مطالعات برای ساختن قفل‌هایی دون لمس دست و نیز یک سیستم تهویه مطبوع خلأ است تا محیط دستشویی هواپیما را تا حد امکان بهداشتی کند. به این ترتیب، هرچند هنوز هم دستشویی‌های هواپیما بهترین جای آن‌ نخواهد بود، لااقل این است که وضعیت آن بهبود پیدا خواهد کرد.

 

اخبار علمی - تابناک

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه