مادران باردار از سبزیجات غافل نشوید!

مادران باردار از سبزیجات غافل نشوید!
پزشکان: سر باز زدن از خوردن سبزیجات در سه ماهه اول بارداری کاملاً طبیعی است. اغلب مادران در این دوره به برخی از غذاها مانند سبزیجات بی‌میل می‌شوند و این حالت غالباً بین هفته‌های 13 تا 17 بارداری از بین می‌رود. 
 
مادران باردار از سبزیجات غافل نشوید! - تصویر 1
 
اما مادران در این مدت باید مقدار ویتامین‌های موجود در سبزیجات را دریافت کنند. به این منظور می‌توان از آب سبزیجات تازه که همان ویتامین‌ها را در خود دارد، استفاده کرد. هم‌چنین ممکن است مایل باشید میوه بیشتری بخورید که در این حالت اغلب میوه‌ها همان ویتامین‌هایی که در سبزیجات پیدا می‌شوند را در خود دارند.
 
بهتر است بدانید که استفاده از منابع غذایی بهترین راه برای دریافت مواد مغذی و فیبر مورد نیاز خانم‌های باردار است. از طرفی دریافت ویتامین در اوایل دوره بیماری قطعاً مادران را بیمه می‌کند. در این مورد بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت کنید و عادت‌های غذایی‌تان را با او در میان بگذارید، پزشک به شما خواهد گفت که بیشتر به چه ویتامین‌هایی نیاز دارید.
 
در مورد بی‌میلی‌تان به غذاهای خاص هم نباید نگران باشید، بهترین کاری که می‌توانید برای کودک‌تان انجام دهید این است که تا جایی که می‌توانید از مواد سالم تغذیه کنید و ویتامین‌های مورد نیاز بدن‌تان را دریافت کنید.
مادران
باردار
سبزیجات
ویتامین
میوه
سبزی
مادر
مواد مغذی
فیبر
بیماری
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه