مثلث زمستانی چیست؟ + تصاویر

مثلث زمستانی چیست؟ + تصاویر


اخبار علمی - مثلث زمستانی چیست؟ + تصاویر

مثلث زمستانی یکی از صورت واره‌های نیمکره جنوبی آسمان و نزدیک به معدل النهار است که سه ستاره معروف و درخشان ابط الجوزا، شباهنگ، و شعرای شامی تشکیل می‌شود.

شش‌ضلعی زمستانی یکی از صورت واره‌های درخشان شب‌های زمستان است که از شش ستارهٔ معروف و درخشان رجل اجبار،شباهنگ که پرنورترین ستاره صورت فلکی سگ بزرگ می‌باشد و ستاره شعرای شامی که در صورت فلکی کلب اصغر جای گرفته است و ستارهٔ پرنور کاستور در صورت فلکی جوزا، عیوق از صورت فلکی ارابه ران و ستاره نارنجی رنگ دبران از صورت فلکی ثور که فاصله میان آنها مساوی است این شش ضلعی زمستانی را تشکیل می‌دهند.

 

اخبار , اخبار علمی , صورت فلکی

 

این شش ضلعی در اطراف نوار کهکشان راه شیری و در میان صورت فلکی جبار، کلب اکبر، کلب اصغر، ثور، جوزان، دو پیکر و ارابه ران تشکیل می شود که خوشه ی هفت خواهر در نزدیکی آنها در قسمت شرقی و جنوبی آسمان می درخشد.

 

شش ضلعی زمستانی مثلث زمستانی را در دل خود دارد. مثلث زمستانی کمتر از مثلث تابستانی مشهور است. مثلث زمستانی یکی از صورت واره‌های نیمکره جنوبی آسمان و نزدیک به معدل النهار است. مثلث زمستانی از سه ستاره معروف و درخشان ابط الجوزا (صورت فلکی شکارچی) شباهنگ (صورت فلکی سگ بزرگ) و شعرای شامی (صورت فلکی سگ کوچک) تشکیل می‌شود.

 

اخبار , اخبار علمی , صورت فلکی

 

برای رصد این ستارگان تنها به آسمانی صاف نیاز دارید. کافیست پهنه ی آسمان را در میدان دید خود قرار دهید تا این ستارگان پرنور را تشخیص دهید.

اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه