تاریخ انتشار : سه شنبه, 27 بهمن 1394 09:27. عکس روز ناسا به تصویری عجیب از سطح مریخ اختصاص پیدا کرده است. تصویری که به نظر پنجه‌ای تیز و سفید را بر سطح سیاره سرخ نشان می‌دهد. اما واقعا در سطح مریخ چه خبر است؟. پیش از این تصور می‌شد این پنجه، نمک‌های ته نشین شده‌ی یک دریاچه‌ باستانی است. مطالعات جدید اما نشان می‌دهند که این مواد خاکسترهای آتشفشانی هستند. دانشمندان با مطالعه‌ دقیق رنگ این عوارض متوجه این مسئله شده‌اند. این ماده‌ که رنگ روشن دارد به نظر می‌رسد بر اثر فرسایش از مناطق اطراف ج ...

معمای پنجه‌های تیز و سفید بر سطح مریخ/عکس روز ناسا

تاریخ انتشار : سه شنبه, 27 بهمن 1394 09:27


عکس روز ناسا به تصویری عجیب از سطح مریخ اختصاص پیدا کرده است. تصویری که به نظر پنجه‌ای تیز و سفید را بر سطح سیاره سرخ نشان می‌دهد. اما واقعا در سطح مریخ چه خبر است؟

پیش از این تصور می‌شد این پنجه، نمک‌های ته نشین شده‌ی یک دریاچه‌ باستانی است. مطالعات جدید اما نشان می‌دهند که این مواد خاکسترهای آتشفشانی هستند. دانشمندان با مطالعه‌ دقیق رنگ این عوارض متوجه این مسئله شده‌اند.

 

اخبار علمی,خبر های علمی,سطح مریخ

 

این ماده‌ که رنگ روشن دارد به نظر می‌رسد بر اثر فرسایش از مناطق اطراف جدا شده باشد و نشانگر این است که چگالی خیلی کمی دارد. این عکس حدود ۱۰ کیلومتر از سطح یک دهانه  ۱۰۰ کیلومتری به نام دهانه ی پولاک را نشان می‌دهد و توسط  مدارگرد «مارس ادیسی» (Mars Odyssey) گرفته است.

اخبار علمی - خبر آنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه