هوندایی که با موتور سه سیلندر ۶۶۰ سی‌سی سریع‌تر از بوگاتی ویرون است!/رکوردشکنی ژاپنی‌ها. تاریخ انتشار : چهارشنبه, 07 مهر 1395 15:11. همیشه برای رکوردشکنی‌ها به حجم موتور و قدرت آن توجه می‌شود اما مهندسان ژاپنی‌ شرکت هوندا توانسته‌اند با یک موتور ۶۶۰ سی‌سی رکوردشکنی کرده و حتی سرعتی بیشتر از بوگاتی ویرون را ثبت کنند. شاید به نظر برسد که یک موتور ۶۶۰ سی‌سی آن هم با سه سیلندر به درد موتورسیکلت بخورد اما با مهندسی و طراحی آیرودینامیک قرار دادن این موتور در وسیله نقلیه‌ای شبیه به هونداجت، رکورد ج ...

هوندایی که با موتور سه سیلندر ۶۶۰ سی‌سی سریع‌تر از بوگاتی ویرون است!/رکوردشکنی ژاپنی‌ها

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 07 مهر 1395 15:11


همیشه برای رکوردشکنی‌ها به حجم موتور و قدرت آن توجه می‌شود اما مهندسان ژاپنی‌ شرکت هوندا توانسته‌اند با یک موتور ۶۶۰ سی‌سی رکوردشکنی کرده و حتی سرعتی بیشتر از بوگاتی ویرون را ثبت کنند.

 شاید به نظر برسد که یک موتور ۶۶۰ سی‌سی آن هم با سه سیلندر به درد موتورسیکلت بخورد اما ��ا مهندسی و طراحی آیرودینامیک قرار دادن این موتور در وسیله نقلیه‌ای شبیه به هونداجت، رکورد جدید سرعتی معادل ۴۲۱ کیلومتر در ساعت در کلاس فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی در پیست بنیول ثبت شد. این موتور شباهت بسیاری به موتور ۶۳ اسب بخاری دارد که هوندا در اس ۶۶۰ استفاده کرده است. 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,موتور ۶۶۰ سی‌سی

 

ثبت این سرعت یک رکورد جدید در کلاس موتورهای ۵۰۰ تا ۷۵۰ سی‌سی بر اساس رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی به حساب می‌آید.  

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,موتور ۶۶۰ سی‌سی

 

 بوگاتی ویرون حداکثر سرعت ۴۰۸ کیلومتر در ساعت را هم ثبت کرده است است. اما با این موتور این هوندا حداکثر سرعتی معادل ۴۲۸ کیلومتر در ساعت را در یک لحظه تجربه کرد. با این حال تیم هوندا موفق نشد در دور بازگشت این رکورد را بار دیگر  ثبت کند. 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه