تاریخ انتشار : دوشنبه, 03 اسفند 1394 12:22. مأموریت فضاپیمای Cygnus CRS-4 با جدا شدن بخش اتصال به پایان رسید. به گزارش آنا به نقل از گیزمگ، «اسکات کلی» و «تیم کوپرا»، دو نفر از فضاوردان ناسا با استفاده از بازوهای رباتیک ایستگاه بین‌المللی فضایی، فضاپیمای Cygnus CRS-4 را از بخش اتصال آن جدا کردند و به نوعی به مأموریت آن پایان دادند. این کشتی باری بی‌نام که مملو از زباله بود، ایستگاه فضایی را در ساعت 7 و 26 دقیقه بامداد ترک کرد. بعد از اجرای این مانور کنترل‌شده در هاستون، طبق برنامه‌ریزی‌های ...

وقتی فضاپیمای Cygnus زباله‌دان شد

تاریخ انتشار : دوشنبه, 03 اسفند 1394 12:22


اخبار علمی,خبر های علمی,فضاپیما

مأموریت فضاپیمای Cygnus CRS-4 با جدا شدن بخش اتصال به پایان رسید.

به گزارش آنا به نقل از گیزمگ، «اسکات کلی» و «تیم کوپرا»، دو نفر از فضاوردان ناسا با استفاده از بازوهای رباتیک ایستگاه بین‌المللی فضایی، فضاپیمای Cygnus CRS-4 را از بخش اتصال آن جدا کردند و به نوعی به مأموریت آن پایان دادند.

این کشتی باری بی‌نام که مملو از زباله بود، ایستگاه فضایی را در ساعت 7 و 26 دقیقه بامداد ترک کرد. بعد از اجرای این مانور کنترل‌شده در هاستون، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این فضاپیما روی اقیانوس آرام سوزانده شد.

مأموریت CRS-4 از مجتمع 41 پرتاب فضایی در ایستگاه نیروی هوایی «کیپ کاناورال» در فلوریدا و در تاریخ 6 دساکبر 2015 در ساعت 4 و 44 دقیقه عصر آغاز شد. پیش از این، این مأموریت دو مرتبه به دلیل آب و هوای نامناسب به تأخیر افتاد.

فضاپیمای S.S. Deke Slayton II که متعلق به بخش خصوص بود، بر فراز موشک اطلس 5 تنظیم شد تا 9 دسامبر در ساعت 9 و 26 دقیقه بامداد با ایستگاه فضایی بین‌المللی دیدار داشته باشد.

این فضاپیما اولین کشتی باری Cygnus است که با ایستگاه فضایی دیدار می‌کند و 53 درصد بیشتر وزن بار را نسبت به نمونه‌های قبلی به خود اختصاص می‌دهد که در این میان، 3 هزار و 500 کیلوگرم غذا، پوشاک، مواد ذخیره شده برای خدمه، قطعات یدکی، تجهیزات و آزمایش‌های علمی را شامل می‌شود. این فضاپیما هنگام تخلیه، تا پایان مأموریت به ایستگاه فضایی وصل شد و در نهایت برای دور انداخته شدن، از زباله پر شد.

اخبار علمی - آنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه