پرواز پرنده کوچک رباتیک+تصاویر

پرواز پرنده کوچک رباتیک+تصاویر


اخبار علمی - پرواز پرنده کوچک رباتیک+تصاویر

یک مهندس هوانورد فرانسوی، پهپادی شبیه یک چلچله کوچک طراحی کرده است که مانند پرنده‌ای واقعی عمل می‌کند.

یک مهندس هوانورد فرانسوی پهپادی کوچک شبیه به یک پرنده واقعی ساخته است؛ راه‌اندازی این پرنده رباتیک موفقیت آمیز بوده و در حال حاضر قادر به پرواز است.

Bionic Bird پرنده‌ای شبیه چلچله به طول 17 سانتی‌متر، عرض 33 سانتی‌متر و وزن 9.3 گرم است؛ به گفته طراح تا کنون پرواز یک پرنده کوچک رباتیک غیر ممکن بوده است اما به لطف باتری 800mA و میکرو موتور، این پرنده قادر به پرواز است.

این پهپاد مجهز به دوربینی است که می‌تواند به تنهایی کارآمد باشد؛ داخل آن دو پردازنده، موتور، کولر و یک باتری جاسازی شده است و می‌تواند در 8 دقیقه 20 کیلومتر در ساعت پرواز کند.

این پرنده رباتیک بر روی یک شارژر تخم مرغی شکل هوشمند شارژ می‌شود و دارای نرم افزاری است که می‌تواند مانند موجودات زنده از مواد، فرم‌ها و فرآیندها استفاده کند و دقیقاً مانند یک پرنده واقعی عمل می‌کند.

بال‌های پرنده رباتیک قادر به انجام مانورهای سریع و فوری است و می‌توانند به راحتی تغییر شکل دهند؛ دم پرنده نیز قابل تنظیم است که اجازه می‌دهد پرنده تا طیف وسیعی پرواز کند.

این پهپاد با اتصال به برنامه iOS از راه دور توسط بلوتوث با گوشی‌ هوشمند و تبلت قابل تنظیم و کنترل است؛ برای گوشی‌های آندروید نیز در ماه مارس برنامه ریزی شده است و در سال 2015 فرمان بصری، کنترل گاز با انگشت بر روی آن نصب خواهد شد. 

 اخبار,اخبار علمی,پرواز پرنده کوچک رباتیک

 

اخبار,اخبار علمی,پرواز پرنده کوچک رباتیک

 

اخبار,اخبار علمی,پرواز پرنده کوچک رباتیک

 

اخبار,اخبار علمی,پرواز پرنده کوچک رباتیک

   

اخبار علمی - فارس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه