چندین شیوه برای مرطوب نگه داشتن پوست

برای مرطوب نگه داشتن پوست یا همان هیدراته روش‌های مختلفی از جمله استفاده روزمره از انواع میوه‌ها و سبزیجات و همچنین نوشیدن زیاد و به موقع آب می‌باشد. در این تاپیک به موارد جالب و عجیبی برای مرطوب نگه داشتن پوست اشاره خواهیم کرد.

چندین شیوه برای مرطوب نگه داشتن پوست :

1- استفاده از کرم‌های مرطوب کننده حاوی ضد آفتاب:

در همه زمان‌ها خصوصا در هوای سرد و خشک زمستان، پوست دست و صورت خود را با لایه ای از کرم‌های مرطوب کننده حاوی ضد آفتاب بپوشانید تا بدین طریق پوستتان را از هوای سرد، آفتاب و باد حفظ نمایید.

2- ورزش:

ورزش را هرگز فراموش نکنید. برای حفظ رطوبت پوست حتما ورزش کنید زیرا ورزش، جریان خون را افزایش می‌دهد و بدین شکل مواد مغذی و اکسیژن بیشتری به پوست خواهد رسید. همگی این عوامل موجب شادابی و تازگی پوست می‌شوند.

3- نگهداری گیاهان در منزل:

یکی از عواملی که باعث ایجاد رطوبت در منزل می‌گردد، وجود گیاهان و گل‌های گوناگون در منزل می‌باشد. گیاهان، هوای خانه را مرطوب می‌سازند؛ بنابراین، گلدان‌های مختلف در منزل داشته باشید و به آنها آب دهید تا تفاوت را حس کنید.

4- اجتناب از حمام‌های داغ و پر بخار و سونا:

خوب است بدانید که سونا و حمام‌های داغ و پر بخار موجب تعریق زیاد می‌شوند که این تعریق زیاد باعث تضعیف عوامل مرطوب کننده طبیعی پوست می‌گردند که این امر نیز به نوبه خود سبب خشکی پوست می‌شود.

5- استفاده مداوم از دستکش:

دستکش‌های آشپزخانه، پوست دست را از انواع آلودگی‌ها، مواد شوینده و آب گرم و سرد حفظ می‌کنند. دستکش برای همه افراد مخصوصا کسانی که پوست آنها مستعد آلرژی و خشکی می‌باشد، ضروری است. چنانچه به خود دستکش حساسیت دارید می‌توانید زیر دستکش‌های آشپزخانه از دستکش‌های نخی استفاده نمایید.

6- پرهیز از پوشیدن لباس‌های زبر و خشن:

انواع لباس‌های زبر و خشن مانند لباس‌های پشمی‌باعث تحریک، خارش و خشکی پوست می‌شوند. بنابراین، ازپوشیدن اینگونه لباس‌ها خودداری کنید.

7- پوشاندن پوست دست و صورت در هوای سرد:

در فصول سرد سال مخصوصا زمانی که به ورزش‌های زمستانی مانند اسکی می‌پردازید حتما پوست دست و صورت خود را با ل��اس‌های گرم و لطیف بپوشانید زیرا هوای سرد باعث خشکی پوست می‌گردد.

منبع: http://www.tak-roj.ir

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه