کشف سپر جدید محافظ زمین

کشف سپر جدید محافظ زمین


اخبار علمی - کشف سپر جدید محافظ زمین

نوعی سپر نامرئی که در فاصله 11 هزار و 600 کیلومتری بالای زمین قرار دارد، مانع از بمباران‌ شدن سیاره‌ خاکی توسط الکترون‌های نابودگر می‌شود.

به گفته دانشمندان دانشگاه کلرادو در بودلر، این الکترون‌ها می‌توانند با سرعت نزدیک به نور، زمین را هدف قرار دهند و تهدید‌ی برای فضانوردان باشند. الکترون‌هایی از این دست قادرند ماهواره‌ها را کاملا بسوزانند و به سیستم‌های فضایی آسیب برسانند.

 

چنانچه تعداد زیادی از این الکترون‌ها زمین را بمباران کنند، شبکه‌های برق را نابود کرده به سرعت آب‌و‌هوای زمین را دستخوش تغییر می‌کنند و نرخ ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند.

 

با وجود این که دانشمندان از وجود سپر مرموز جدید آگاه شده‌اند، اما از چگونگی شکل‌گیری آن و نحوه عملکردش اطلاعی ندارند.

 

سپر مزبور توسط تیم علمی دانشگاه کلرادو در بودلر و در کمربندهای تابشی وان‌الن کشف شد. این کمربندها، حلقه‌های دونات‌مانندی هستند که بر فراز زمین قرار گرفته‌اند و مملو از الکترون‌ها و پروتون‌های پرانرژی هستند.

 

چنین حلقه‌هایی توسط میدان مغناطیسی زمین در جای خود قرار گرفته‌اند و در واکنش به اختلالات انرژی واردآمده به زمین از سوی خورشید، متورم و کوتاه می‌شوند.

 

حلقه جدید بین کمربندهای داخلی و خارجی وان‌ الن قرار گرفته و مانع از نقض سپر زمین توسط الکترون‌های فوق‌سریع و حرکت‌ آن‌ها به سمت جو کره خاکی می‌شود.

 

اخبار , اخبار علمی , سپر جدید زمین

کمربند جدید زمین

 

اخبار , اخبار علمی , سپر جدید زمین

وان الن

 

اخبار , اخبار علمی , سپر جدید زمین

الکترون‌های نابودگر احاطه‌کننده زمین

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه